Ehliyet Sınavları

Ehliyet Sınavları Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilmekte ve Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İl veya İlçe Merkezlerinde bulunan e-sınav salonlarında yapılmaktadır.

meb online ehliyet sınav soruları

Ehliyet Sınavları Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilmekte ve Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İl veya İlçe Merkezlerinde bulunan e-sınav salonlarında yapılmaktadır. Sınav süresi 45 dk olup, sınav soru sayısı 50’dir. Sınavda başarılı olabilmek için bu 50 sorudan en az 35 soruyu doğru cevaplamanız gerekmektedir. Yanlış sorular doğru soruları götürmediğinden ehliyet e-sınavında boş soru bırakmamanızı öneriyoruz.

E-Sınav randevuları kayıtlı olduğunuz sürücü kursu tarafından alınmaktadır. Sınav başlamadan en az 15 dk önce e-sınav salonunda olmalısınız. Sınav dokunmatik bilgisayarlar ile yapılmaktadır. Sınav bitiminde sınav sonuçlarını salon dışında bulunan kiosk cihazına T.C. Kimlik numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca e-sinav.meb.gov.tr adresinden de ehliyet e-sınav sonucunu öğrenebilirsiniz.

Ehliyet sınavından başarısız olmanız durumunda 15 gün sonra yeniden randevu alabilir e-sınava girebilirsiniz.

Ehliyet sınavındaki heyecanı yaşamanız için çıkmış ehliyet sınavı sorularından oluşan online deneme sınavına katılabilir, ehliyet sınavına hazırlıklı girebilirsiniz.

Yazımızla ilgili istek önerileri bize iletebilirsiniz.Ayrıca yazımızı beğendiyseniz paylaşabilir, aşağıdaki kısma yorum bırakabilirsiniz.

Herkese başarılar dileriz.


BENZER YAZILAR
YORUMLAR
Sıkça Sorulan Sorular
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Canlı Ders takvimine ulaşamıyorum, nereden ulaşabilirim?

  Anadolum eKampüs Sistemi giriş sayfasında bulunan, Duyurular bağlantısından Canlı Derslerin başlangıç tarihlerine dair duyuru yapılmaktadır. Canlı De... Devamını Oku

 • Anadolum eKampüs’e üye olmak istiyorum ne yapmalıyım?

  Açıköğretim sistemi, örgün sistem, bizden hizmet alan diğer kurumlar ya da sertifika programlarımızda kayıtlı olmanız durumunda ekampüs hizmetlerimiz... Devamını Oku

 • Sisteme nasıl giriş yapabilirim? Derslerimi nasıl görüntülerim?

  Eğer AÖF öğrencisi iseniz; Anadolum eKampüs Sistemi hizmetlerinden faydalanabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Tarayıcınızın adres... Devamını Oku

 • Bilgisayar Mühendisi
  1. Bilgisayar Mühendisi BT Sözleşmeleri
  Bt Sözleşmeleri Kitabı her yazılımcının elinde bulunması gereken bir kitap. tavsiye edilir.
KATEGORİLER